20 Haziran 2018 Çarşamba / 7 Sevval 1439
  •  
“ilim rütbesi rütbelerin en yücesidir”

Haberler

MİLLİ İRADE PLATFORMU “KUDÜS KIRMIZI ÇİZGİMİZDİR!” KONULU BASIN TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

 

 

 

Milli İrade Platformu, “Kudüs Kırmızı Çizgimizdir” konulu basın açıklamasını Haliç Kongre Merkezi'nde gerçekleştirdi. Basın toplantısına, ASKON Başkanı Hasan Ali Cesur, Diyanet-sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktar, İMH Genel Başkanı Mehmet Güney, İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, İlim Yayma Vakfı Başkan Vekili N. Bilal Erdoğan, İlmi İçtimai Hizmetleri Vakfı Başkanı Hikmet Özdemir, Uluslararası Hukukçular Birliği Başkanı Necati Ceylan, TGTV Başkanı Hamza Akbulut, KADEM Başkanı Doç. Dr. E. Sare Aydın Yılmaz, Kadem Başkan Yardımcısı Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve çok sayıda vakıf ve derneğin başkanı katılım gösterdi.

 

MİLLİ İRADE PLATFORMU, MÜSLÜMAN DEVLETLERİNİ KUDÜS KONUSUNDA DUYARLILIĞA DAVET ETTİ

 

Bilindiği üzere İsrail, kuruluşundan bu yana siyonist-işgalci-terörist tavrını devam ettirmiş ve 14 Mayıs’ta bunu bir kez daha yaptığı katliamla ispat etmiştir. ABD büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınması uluslararası hukuk açısından da gayr-ı meşru olması hasebiyle bu karardan vazgeçilmesi için Milli İrade Platformu Müslüman devletleri bu konuda duyarlılığa davet etti.

18 Mayıs Cuma günü toplanacak olan İslam İşbirliği Teşkilatı acil, cesur ve somut kararlar almalı ve “Dünya beşten büyüktür”ü derhal hayata geçirmelidir! Milli İrade Platformu, ülkemizin ve Sayın Cumhurbaşkanımızın Filistin ve Kudüs konusundaki kararlılığını güçlü şekilde desteklemeye ve Filistin’de akan kanın bir an önce durdurulması gerektiğinin altını çizdi.

Kuruluş amacı “Kudüs’ün özgürlüğü” olan İslam İş birliği Teşkilatı da (İİT) tüm bu süreçlerde güçlü olmaya davet etti. Kudüs’ün sadece Filistinlilerin meselesi olmadığına vurgu yapan Milli İrade Platformu, Müslümanların ilk kıblesi olan Mescid-i Aksa’nın özgürlüğü tüm Müslümanların sorumluluğunda olduğunu da bir kez daha hatırlatmış oldu.

 

KUDÜS'ÜN KURTULUŞU SADECE FİLİSTİNLİLERİN KURTULUŞU DEĞİL, TÜM ÜMMETİN KURTULUŞUDUR!

 

Kudüs’ün kurtuluşu sadece Filistinlilerin kurtuluşu değil, aynı zamanda Mekke’nin, Medine’nin kurtuluşudur! Milli İrade Platformu, İşgalci İsrail Devleti’nin yaptığı katliamlara ortak olan ve kendi kamuoyundan dahi destek bulamayan ABD’nin bu hatadan dönülmesine yönelik ulusal ve uluslararası bütün çabaların yanında olduğunu da yaptığı basın açıklamasında duyurdu.

Platform, Filistin ve Kudüs davasının yanında olduklarını vurgularken, kadın-erkek, genç-yaşlı bütün vatandaşlarımızı Kudüs’ün özgürlüğü için duyarlılıklarını göstermeye ve inisiyatif almaya, Ramazan vesilesiyle Kudüs ile ilgili etkinlikler yapmaya, yapılacak etkinliklere destek olmaya ve Kudüs’ü ziyaret etmeye davet etti.

 

 

 

Recai Mehmed Efendi Kütüphanesi

KATALOG TARAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Günün Ayeti

Buyurur ki: Alçaldıkça alçalın orada! Bana karşı konuşmayın artık! Müminûn Suresi, 108

Günün Hadisi Şerifi

Bir gün Resulullah (sa) bize ikindi namazı kıldırdı. Sonra bir hutbede bulundu. Bu hutbede, kıyamet vaktine kadar olacak her şeyi bize haber verdi. Bunu belleyen belledi, unutan unuttu. Söyledikleri arasında şu da vardı: "Dünya caziptir, tatlıdır. Allah sizi buraya halife olarak göndermiştir, nasıl amel edeceğinize bakmaktadır. Aman uyanık olun! Dünyadan hacının, kadından hacının. Aman uyanık olun! Kimseyi, insanların korkusu, bildiği bir hakikati söylemekten alıkoymasın!" Ravi der ki: "(Bunu söyleyince) Ebu Said merhum ağladı. Sonra sözlerine devam etti: "Vallahi öyle şeyler gördük ki, korktuk. Resulullah'ın söyledikleri arasında şu da vardı: Haberiniz olsun! Kıyamet günü, her bir vefasız için vefasızlığı nisbetinde bir bayrak dikilecektir. Baş imamın (devlet reisinin) vefasızlığından daha büyük bir vefasızlık olmayacaktır. Onun bayrağı kıçının yanına dikilir." O günkü bellediklerimiz meyanında şu da vardı: Haberiniz olsun! İnsanoğlu çok çeşitli tabakalar halinde yaratılmıştır: Kimisi vardır, mü'min olarak doğar, mümin olarak yaşar, kafir olarak ölür. Kimisi vardır, kafir olarak doğar, kafir olarak yaşar, mü'min olarak ölür. Kimisi vardır, kafir olarak doğar, kafir olarak yaşar, kafir olarak ölür. Haberiniz olsun kimisi vardır yavaş öfkelenir, (öfkesinden) çabuk döner; kimisi vardır çabuk öfkelenir, çabuk döner; kimisi vardır, yavaş öfkelenir, yavaş döner. İşte bunlar birbirlerini dengeler. Haberiniz olsun onlardan bir kısmı vardır; çabuk döner, çabuk kızar. Bilesiniz bunların en hayırlısı ağır öfkelenen, çabuk dönendir; en erlileri de çabuk öfkelenip yavaş dönendir. İnsanlardan borcunu iyi ödeyen, (başkasındaki alacağını) iyi talep eden vardır. Kimisi de kötü öder, iyi talep eder; kimi de kötü talep eder, iyi öder, bunlar birbirlerini dengeler. Bilesiniz bir kısmı vardır kötü öder, kötü talep eder. Bilesiniz bunların en hayırlısı iyi ödeyen, iyi talep edendir; en kötüleri de kötü ödeyen, kötü talep edendir. Bilesiniz! Öfke ademoğlunun kalbinde bir kordur. Gözlerinin kızarmasını, avurtlarının şişmesini görmüyor musunuz! Kim, öfkeden bir başlangıç hissederse, yere yaslansın, (öfkesi geçinceye kadar öyle kalsın)." Ebu Said dedi ki: "Biz (bu sırada) gündüzün aydınlığı devam ediyor mu diye güneşe bakmaya başladık. Bunun üzerine Aleyhissalatu vesselam: "Haberiniz olsun! Dünyanın ömründen geçmiş kısmına nisbeten geri kalan kısmı, şu gününüzden geçen kısma nazaran geri kalan kısmına nisbeti gibidir." Tirmizi, Fiten 26, (2192)

Hızlı Erişim