20 Haziran 2018 Çarşamba / 7 Sevval 1439
  •  
“ilim rütbesi rütbelerin en yücesidir”

Haberler

Vakfımızın 46. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Şeref konuğumuz Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dı.

Türk sivil toplum hayatının köklü kuruluşlarından İlim Yayma Vakfı 46. Olağan Genel kurulunu Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şeref konuğu olduğu genel kurulumuza, Başbakan Yardımcısı sayın Numan Kurtulmuş, milletvekilleri, İstanbul il protokolünden temsilciler, İlim Yayma Vakfı Kurucuları ve Mütevelli Heyeti Üyeleri, Sabahattin Zaim Üniversitesi yönetici ve üyeleri, İrfan Koleji yönetici ve üyeleri, Vefader yönetici ve üyeleri ile İlim Yayma Camiası mensupları katıldı.

Sabahattin Zaim Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi hafız Halil Uçakyıldız’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan Genel Kurul Vakfın ve kurumlarının tanıtım filmlerinin izlenmesiyle devam etti.

İlim Yayma Vakfı Genel Başkanı Yücel Çelikbilek yaptığı açılış konuşmasına salonda bulunanlara teşekkür ederek başladı ve konuşmasını şöyle sürdürdü: 

Başkanın konuşması için TIKLAYINIZ

Daha sonra kürsüye gelen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına 46 yıl önce vakfı kurmak için bir araya gelen 98 kişiyi anarak başladı.

Curhurbaşkanının konuşması için TIKLAYINIZ

İlim Yayma Vakfı 46. Olağan Genel Kurulu’na teşrifleri anısına Vakfın kuruluşlarından İrfan Koleji’nde okuyan; 15 Temmuz gazisi lise 2. sınıf öğrencisi Salih Çakır, babası köprüde şehit olan 6. sınıf öğrencisi Samet Oğuz Karmil, yine babası köprüde şehit olan 4. sınıf öğrencisi Zeynep Miray Karmil ve ağabeyi şehit olan 8. sınıf öğrencisi Berat Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a "İrfan Nesli Gözüyle 15 Temmuz Destanı Albümü" takdim etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, kuruluşundan bu güne İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyet başkanlığı yapmış olanlara Osmanlı hat sanatının kurucusu kabul edilen Şeyh Hamdullah’ın Sultan II. Bayezid’in tilaveti için özel olarak yazdığı Mushaf-ı Şerîf’in, Kültür Bakanlığı, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı, Süleymaniye Yazma Eserler Başkanlığınca yapılan tıpkıbasımını hediye etti.

Hediye takdim edilen isimler şöyle;
Vakfın ilk başkanı Merhum Sabri Ülker adına oğlu Murat Ülker
Başkan merhum Eymen Topbaş adına aileden Mustafa Latif Topbaş
Başkan merhum Asım Taşer adına oğlu Prof. Dr. Ömer Faruk Taşer
Başkan merhum Kemal Unakıtan adına oğlu Abdullah Unakıtan
Başkan Sabahattin Kırkan
Başkan Kahraman Emmioğlu
Başkan Mustafa Uğur
Başkan ve halen başkanlığa devam eden Yücel Çelikbilek

 

 İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi İstiklal Marşı Filmi

 

 İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi Tanıtım Filmi

  İrfan Eğitim Kurumları tanıtım filmi

 

Recai Mehmed Efendi Kütüphanesi

KATALOG TARAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Günün Ayeti

Buyurur ki: Alçaldıkça alçalın orada! Bana karşı konuşmayın artık! Müminûn Suresi, 108

Günün Hadisi Şerifi

Bir gün Resulullah (sa) bize ikindi namazı kıldırdı. Sonra bir hutbede bulundu. Bu hutbede, kıyamet vaktine kadar olacak her şeyi bize haber verdi. Bunu belleyen belledi, unutan unuttu. Söyledikleri arasında şu da vardı: "Dünya caziptir, tatlıdır. Allah sizi buraya halife olarak göndermiştir, nasıl amel edeceğinize bakmaktadır. Aman uyanık olun! Dünyadan hacının, kadından hacının. Aman uyanık olun! Kimseyi, insanların korkusu, bildiği bir hakikati söylemekten alıkoymasın!" Ravi der ki: "(Bunu söyleyince) Ebu Said merhum ağladı. Sonra sözlerine devam etti: "Vallahi öyle şeyler gördük ki, korktuk. Resulullah'ın söyledikleri arasında şu da vardı: Haberiniz olsun! Kıyamet günü, her bir vefasız için vefasızlığı nisbetinde bir bayrak dikilecektir. Baş imamın (devlet reisinin) vefasızlığından daha büyük bir vefasızlık olmayacaktır. Onun bayrağı kıçının yanına dikilir." O günkü bellediklerimiz meyanında şu da vardı: Haberiniz olsun! İnsanoğlu çok çeşitli tabakalar halinde yaratılmıştır: Kimisi vardır, mü'min olarak doğar, mümin olarak yaşar, kafir olarak ölür. Kimisi vardır, kafir olarak doğar, kafir olarak yaşar, mü'min olarak ölür. Kimisi vardır, kafir olarak doğar, kafir olarak yaşar, kafir olarak ölür. Haberiniz olsun kimisi vardır yavaş öfkelenir, (öfkesinden) çabuk döner; kimisi vardır çabuk öfkelenir, çabuk döner; kimisi vardır, yavaş öfkelenir, yavaş döner. İşte bunlar birbirlerini dengeler. Haberiniz olsun onlardan bir kısmı vardır; çabuk döner, çabuk kızar. Bilesiniz bunların en hayırlısı ağır öfkelenen, çabuk dönendir; en erlileri de çabuk öfkelenip yavaş dönendir. İnsanlardan borcunu iyi ödeyen, (başkasındaki alacağını) iyi talep eden vardır. Kimisi de kötü öder, iyi talep eder; kimi de kötü talep eder, iyi öder, bunlar birbirlerini dengeler. Bilesiniz bir kısmı vardır kötü öder, kötü talep eder. Bilesiniz bunların en hayırlısı iyi ödeyen, iyi talep edendir; en kötüleri de kötü ödeyen, kötü talep edendir. Bilesiniz! Öfke ademoğlunun kalbinde bir kordur. Gözlerinin kızarmasını, avurtlarının şişmesini görmüyor musunuz! Kim, öfkeden bir başlangıç hissederse, yere yaslansın, (öfkesi geçinceye kadar öyle kalsın)." Ebu Said dedi ki: "Biz (bu sırada) gündüzün aydınlığı devam ediyor mu diye güneşe bakmaya başladık. Bunun üzerine Aleyhissalatu vesselam: "Haberiniz olsun! Dünyanın ömründen geçmiş kısmına nisbeten geri kalan kısmı, şu gününüzden geçen kısma nazaran geri kalan kısmına nisbeti gibidir." Tirmizi, Fiten 26, (2192)

Hızlı Erişim