Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik

İlim Yayma Vakfı Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi, Ruh Sağlığı Uzmanlarından Oluşan Ekibi ile Psikoterapi, Psikolojik Danışmanlık ve Kariyer Danışmanlığı Hizmetleri Sunmayı Hedeflemektedir.

Öğrencilerinin bireysel, sosyal ve akademik gelişimlerine yardımcı olmayı,  yaşadıkları zorluk ve problemlere karşı baş etme becerilerini geliştirmeyi, kendisine dair farkındalığın ve iyilik halinin artmasına yardımcı olmayı amaçlamaktadır.

Bireyler; kaygı sorunları, depresyon, fobiler, travmalar, kayıp/yas süreci, öfke kontrol sorunları, iletişim sorunları, uyku sorunları, uyum sorunları gibi sıkıntı duydukları konularda terapi ya da danışmanlık desteği alabilirler.

Uzmanlarımız danışanın ihtiyacına yönelik en uygun planı hazırlamaya çalışarak, bilimsel geçerliliği kanıtlanmış terapötik yaklaşım ve teknikler ile bireylere destek olmayı amaçlamakta, etik ilkeler ve gizlilik esası ( yapılan tüm görüşmeler gizli tutulur)  doğrultusunda ilerlemektedirler.

Görüşmelerimiz online ve yüz yüze olarak yapılmaktadır.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Birimi hizmetleri ücretsiz yürütülmektedir.

 

Başvuru için tıklayınız

(Başvurular için Online işlemlerden kaydınız varsa giriş yapıp başlayabilirsiniz. Kaydınız yoksa, önce üyelik oluşturmanız gerekmektedir.)