22 Nisan 2018 Pazar / 7 Saban 1439
  •  
“ilim rütbesi rütbelerin en yücesidir”

Yüksek Tahsil Talebe Yurdu

Yüksek Tahsil Talebe Yurdu

Yüksek Tahsil Talebe Yurdu

İbn'ül Emin Mahmut Kemal İnal Yüksek Tahsil Erkek Talebe Yurdu

 

Yüksek Tahsil Talebe Yurdu - İlim Yayma Vakfı, İYV

İlim Yayma Vakfı bünyesinde hizmet veren ve ”Semere-i hayat hayırla yâd olunmaktır” diyen İbn'ül Emin Mahmut Kemal İnal’ın ismiyle şereflenen yüksek tahsil talebe yurdumuz öğrencilerine İstanbul’da güvenilir, 6 kişilik odalarda rahat ve aile sıcaklığında bir ortam sunuyor. İstanbul’un merkezi bir semtinde 386 öğrenciye hizmet veren yurdumuzu diğer yurtlardan ayıran en önemli özellik İstanbul’un en büyük özel yurdu olmasıdır. Bunun yanında 2007 yılında yeniden düzenlenen ve 5 yıldızlı otellerin lokantalarını aratmayan bir yemekhaneye sahiptir. 2009 yılında ise 220 kişinin aynı anda ders çalışabileceği 8 adet klimalı modern etüt sınıflarına sahip olmuştur. Ayrıca 170 kişinin aynı anda internete girebileceği Cat6 lı 10/100/1000 Mbitlik networkle 24 Mpiksel Adsl bağlantısıyla modern bir internet salonu mevcuttur. Yeni dersliklerin yanı sıra meşk ve sıla gecelerinin ihya edildiği şark köşemiz de oldukça kullanışlıdır.

 Yüksek Tahsil Talebe Yurdu - İlim Yayma Vakfı, İYV


Felsefesi, millî ve mânevî değerlerine bağlı seçkin bireyler yetiştirmek olan yurdumuz da bu amaçla konferanslar, seminerler, kurslar ve sohbetler düzenlenmektedir. 

Düzenli sohbetler olarak;

Prof.Dr. Faruk Beşer Hoca ile  her hafta  Salı akşamları Fıkıh sohbetleri,

Prof.Dr. bedri Gencer ile her hafta Perşembe günleri ” İslam da modernleşme” okumaları,

Nurettin Yıldız Hoca ile iki haftada bir Çarşamba akşamları hadis sohbetleri, yapılmaktadır.

 

Bunlar dışında; Prof. Dr Numan Kurtulmuş, Prof. Dr. Cevat Akşit, Prof. Dr. Ahmet Şimşirgil, Prof. Dr. İsmail Yüksek, Doç Dr. Mustafa Özel, Doç Dr. Mustafa Karataş, Dr. Ömer Bolat gibi değerli ilim adamı ve aydınlarımız tarafından verilen konferanslarla öğrencilerimizin düne ve gündeme dair her şeyden haberdar olması sağlanmaya çalışılmaktadır.

 
Yüksek Tahsil Talebe Yurdu - İlim Yayma Vakfı, İYV


Yurdumuzda her hafta cuma günü akşamı film gösterimi yapan Sinema Kulübümüz kaliteli filmleri öğrencilerle buluşturmaktadır. Cumartesi ve pazar günlerini, “Seyahat Yâ Rasulallah!” diyen Evliya Çelebi gibi gezmenin ve çevreyi tanımanın en iyi eğitim metodu olduğunun farkında olan Gezi Klüzümüzün organize ettiği geziler saymakla bitmez. Geçen yıl 50 öğrenciyle Umre gerçekleştirildiği gibi; yurt içinde de Safranbolu, Kastamonu, Edirne, Bursa, Konya, Merzifon, Çarşamba, Trabzon, Rize ve İstanbul’un çeşitli semtlerine geziler düzenlenmiştir. Sahabe ve Bilge Kabirlerini ziyaret, Darülaceze ve hastane gezileri ibret almak için vazgeçilmez etkinliklerimizdendir. Kendi gelişiminin temelini kitabın oluşturduğunun bilincinde olan Kitap Kulübümüz gerek düzenlemiş oldukları fuarlarla gerekse haftanın kitabı çalışmasıyla öğrencileri kaliteli ve seçkin kitaplarla buluşturmaktadır. Spor kulübünün düzenlemiş olduğu organizasyonlara desteğini esirgemeyen yurdumuzda; masa tenisi, futbol, bilek güreşi gibi alanlarda müsabakalar düzenlenerek öğrencilerin kaynaşması ve spordan kopmamaları sağlanmaya çalışılmaktadır.  Edebiyata emeği geçmiş olanları, hazırladıkları panolarla yâd etmeye çalışan Kültür Edebiyat Kulübümüzün düzenlediği bilgi yarışmasıyla öğrencilerimiz arasında tatlı bir rekabet ve hoş bir kaynaşma ortamı oluşmaktadır.

Yurdumuzda açılan Osmanlıca, Arapça, diksiyon, bağlama, ney, Temel Elektronik, bilgisayar, ofis programları kursları ile öğrencilerin hem sosyal gelişimine katkıda bulunulmakta, hem de mesleki gelişim çabalarına destek verilmektedir.

 

Yurt Danışma: 0(212) 520 51 40

 

Bavurularınızı www.vefailimyayma.org adresinden yapabilirsiniz...

 

Recai Mehmed Efendi Kütüphanesi

KATALOG TARAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Günün Ayeti

Andolsun ki, (Musa´dan) önce Yusuf da size açık deliller getirmişti ve onun size getirdiği şeyler hakkında şüphe edip durmuştunuz. Nihayet o vefat edince «Allah ondan sonra peygamber göndermez» dediniz. İşte Allah o aşırı giden şüphecileri böyle saptırır. Mü'min Suresi, 34

Günün Hadisi Şerifi

Yine Nesai'nin bir rivayetinde Resulullah şöyle buyurmuştur; "Üç kişi vardır, cennete girmeyecektir: Anne babasının hukukuna riayet etmeyen kimse; içki düşkünü olan kimse; verdiğini başa kakan kimse." Nesai, Zekat 69, (5, 81)

Hızlı Erişim