Haberler

İlim Yayma Vakfı Kuruluşunun 40. Yılını Kutladı
Vakfımız kuruluşunun 40. Yılını düzenlediği bir programla kutladı.

Vakfımız kuruluşunun 40. Yılını düzenlediği bir programla kutladı. Program 05 Aralık 2013 Perşembe günü İstanbul, Üsküdar, Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde icra edildi.

Programa aynı zaman da Vakfımızın da kurucuları arasında yer alan Başbakanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, AB Bakanı Egemen Bağış, Başbakanlık Müsteşarı Efgan Ala, Anayasa Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Burhan Kuzu, Akparti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Şentop, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşar Yardımcısı Kudret Bülbül, Tika Başkanı Dr. Serdar Çam, RTÜK Başkanı Prof. Dr. Davut Dursun, RTÜK Üyesi Nurlullah Öztürk, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın, Akparti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu, Milletvekilleri, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Başbakanlık Başmüşaviri Prof. Dr. Bekir Karlığa, Başbakanlık Müşaviri Sinan Aksu, Kredi Yurtlar Kurumu Genel Müdürü Prof. Dr. Recep Kaymakcan, İller İdaresi Genel Müdürü Ali Fidan, Üniversitelerin Mütevelli Heyeti Başkanları, Rektörler ve Fakülte Dekanları, İYC Başkanı Yusuf Tülün, Önder Başkanı Hüseyin Korkut, Ensar Vakfı Başkanı İ. Cenk Dilberoğlu, Türgev Başkanı Ahmet Ergün ve Başkan Yardımcısı Bilal Erdoğan, Vakfımızın kurucuları ile Mütevelli Heyeti Üyeleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı. 

İkram ve Tarihten Günümüze Mushaf-ı Şerif Sergisi ile başlayan programın akışı aşağıdaki şekilde gerçekleşmiştir. 

Tasavvuf Musikisi Dinletisi
Ertuğrul ERKİŞİ ve Ekibi 

Panel 
Doç. Dr. Kahraman Emmioğlu 
Prof. Dr. Salih Tuğ Prof. Dr. Nevzat Yalçıntaş 

Kur’an-ı Kerim Tilaveti
Saff Suresi 7-14. Ayetler Kurra Hafız Ramazan DEMİRKAN/ Üsküdar İmam Hatip Lisesi Kur’an-ı Kerim Hocası 

İYV Tanıtım Filmi Gösterimi 
Filmi izlemek için tıklayınız. 

Açılış Konuşması Yücel ÇELİKBİLEK/ İYV Mütevelli Heyeti Başkanı 
Başkanımızın Konuşmanın tam metni için tıklayınız

Başbakanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın konuşmaları 
Başbakanımızın konuşmasının tam metni için tıklayınız.

40. Yıl Vefa Ödülleri 
1973 yılında vakfımızın kuruluşunda bulunan 98 kişiden hayatta kalan 25 kişiden programa iştirak edebilen 15 kurucumuza Başbakanımız tarafından plaket takdimi 
Hediyenin görseli ve hediye alanların isim listesi için tıklayınız 

Başbakanımıza Hediye Takdimi 
Hediyenin görseli için tıklayınız


Resim albümü için tıklayınız