Haberler

İslam Dünyası Yetimler Gününde Yetimlerleydik
İYV, desteklerinizle Makedonya'da 400 yetimi sevindirdi

İslam İşbirliği Teşkilatı 2015 yılından itibaren her yıl Ramazan’ın 15. Günü “İslam Dünyası Yetimler Günü” olarak ilan etmişti.

Vakfımız bu kapsamda Üsküp Ensar Derneği ve Deniz Feneri Derneği ile birlikte Ramazan’ın 15 ve 16. Günlerinde (2-3 Temmuz 2015) Makedonya’nın başkenti Üsküp ve Kumanova şehirlerinde 400 yetim ve ailelerine (toplam 750 kişi) iftar verdi.

Çok güzel ve duygusal bir ortamda gerçekleşen iftara babalarını savaş, hastalık vb nedenlerle kaybeden 400 yetim çocuk katıldı. Çocuklar, “sivil toplum kuruluşlarının bu özel günlerde Türkiye’den gelip kendilerini mutlu etmesini asla unutmayacaklarını ve bu günlerin hayatlarında özel bir gün olarak yer alacağını” ifade ettiler. İftara katılan yerel yöneticiler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri de bu desteğin çok değerli olduğunu vurguladılar.

İftar sonrası çocuklara bayram harçlığı ve ayakkabı dağıtıldı.

Bu vesileyle projeye destek veren bağışçılarımıza yetimler adına teşekkür ediyoruz.

 İslam Dünyası Yetimler Gününde Yetimlerleydik - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYV İslam Dünyası Yetimler Gününde Yetimlerleydik - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYV İslam Dünyası Yetimler Gününde Yetimlerleydik - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYV İslam Dünyası Yetimler Gününde Yetimlerleydik - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYV İslam Dünyası Yetimler Gününde Yetimlerleydik - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYV İslam Dünyası Yetimler Gününde Yetimlerleydik - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYV İslam Dünyası Yetimler Gününde Yetimlerleydik - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYV İslam Dünyası Yetimler Gününde Yetimlerleydik - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYV