Haberler

İlim Yayma Vakfı Akademik Tanışma Toplantısı Gerçekleştirildi
İlim Yayma Vakfı yüksek lisans ve doktora öğrencileri ile bir araya gelerek akademik tanışma toplantısı gerçekleştirildi.

Vakfımızın Vefa’da bulunan İbn-ül Emin Mahmut Kemal İnal Yurdunda gerçekleştirilen toplantıda

vakfımızın desteklediği bugünün ve geleceğin ilim insanı olan yaklaşık 150 kişi ile bir araya geldi. Programa öğrenciler ile birlikte mütevelli heyet üyelerimiz, akademik danışma kurulu üyelerimiz, mezunlarımız ve onur konuğu olarak Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş katılım sağladı.

Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş konuşan Kurtulmuş, İlim Yayma Vakfı'nın zorluklarla kurulduğunu, kuruluşundan bugüne kadar Türkiye'nin yararına çok sayıda işler yaptığını ve bu doğrultuda çok sayıda insanın yetişmesine vesile olduğunu söyledi.

Son iki asırda, kurtuluşu başka medeniyetlerde görenler ve kendi medeniyetinde kurtuluşu arayanlar olarak iki farklı grubun olduğunu kaydeden Kurtulmuş, Osmanlı Sultanı 2. Abdulhamid'in son yüzyılda en önemli mücadelelerden birini verdiğini vurguladı.

Türkiye'nin Filistin davasına sahip çıkarak büyük bir cesaret örneği gösterdiğini belirtti.

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek ise, Kudüs davasına sahip çıkmanın herkesin bir görevi olduğunu, asla ihmal edilmemesi gerektiğini söyledi.

Kudüs'ün yeme içme gibi hayatın olmazsa olmaz bir meselesi haline gelmesi gerektiğini ifade eden Çelikbilek, "Her nerede olursanız olun, Kudüs gündeme gelmeli, konuşulmalı. Kudüs'ü konuşmadığımız, aklımıza getirmediğimiz bir günümüz asla olmamalıdır." dedi.

İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanvekili Bilal Erdoğan da, vakfın doktora ve yüksek lisans burs programının, bu sene yeni yapılandırmayla Türkiye'deki en prestijli vakıf burs programlarından biri olduğunu ifade etti.

Batı medeniyetinin yeni gelişmeler karşısında artık çözüm üretemediğini ve çıkmaz bir sokağa doğru ilerlediğini belirten Erdoğan, şöyle konuştu:

"Kendi aralarındaki meseleleri, sorunları dünyanın başka yerlerine yansıtarak, zaman kazanmaya çalıştığını görüyoruz. Dolayısıyla dünyanın yeni bir paradigmaya ihtiyacı var. Bizler, 'Allah indinde din İslamdır' emrine inanıyoruz. O zaman anca ve ancak bizim inancımızdan, medeniyetimizden süzülerek gelmiş, bizim inancımızı, medeniyetimizi kuşanmış ilim insanları tarafından bu paradigmanın üretilmesi söz konusu olabilir."

Konuşmaların ardından Çelikbilek ile Erdoğan, Bakan Kurtulmuş'a, hediye takdiminde bulundu.

 

İlim Yayma Vakfı Akademik Tanışma Toplantısı Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVİlim Yayma Vakfı Akademik Tanışma Toplantısı Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVİlim Yayma Vakfı Akademik Tanışma Toplantısı Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVİlim Yayma Vakfı Akademik Tanışma Toplantısı Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVİlim Yayma Vakfı Akademik Tanışma Toplantısı Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYV