Haberler

İlim Yayma Vakfı 48. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi

Türkiye’nin köklü sivil toplum kuruluşlarından biri olan İlim Yayma Vakfı’nın 48. Olağan Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Önceki Dönem TBMM Başkanı ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın katılımlarıyla Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Genel Kurul’a Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım’ın yanı sıra 27. Dönem TBMM Başkanı İsmail Kahraman, İçişleri Bakan Yardımcısı Muhterem İnce, Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, İlim Yayma Vakfı Kurucuları ve Mütevelli Heyet Üyeleri katıldı.

İlim Yayma Vakfı Vefa Yurdu öğrencilerinden Mehmet Akif Kabukçu’nun Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan Genel Kurul, Vakfın ve kuruluşlarının tanıtım filminin izlemensiyle devam etti.

İlim Yayma Vakfı Genel Başkanı Yücel Çelikbilek yaptığı açılış konuşmasında salonda bulunanlara teşekkür ederek, “İnsanlık artık yeniden, yeni bir hakikat arayışındadır. Esasen insanlığın aradığı bu hakikat yalnızca İslam’dır. Eğer biz üzerimize düşeni layıkıyla yerine getirirsek, tüm insanlık İslam’ın nuruyla aydınlanacaktır. ‘İlim, irfan, insan’ sloganıyla yola çıkan İlim Yayma Vakfı, İslam medeniyetinin yeniden inşası noktasında üzerinde düşen her türlü vazifeyi yapmaya hazırdır.” İfadelerini kullandı.

İlim Yayma Vakfı çatısı altında olmanın her zaman heyecan verdiğinden ve mutlu ettiğinden bahseden AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Binali Yıldırım, “İlim Yayma ve orada ilim irfan tahsil eden öğrenciler bizim için çok mühimdir. ‘İlim rütbesi rütbelerin en yücesidir’ diyerek yarım asır önce vakfımızı kuranları tebrik ediyoruz. Yarım asırdır varlığını sürdüren İlim Yayma Vakfı gibi kurumların, memleketimiz için bu topraklarda beraber yaşadığımız kardeşlerimiz için ülkemizi müreffeh bir geleceğe ulaştırmak istiyor. Asırlık ilim irfan yuvası İlim Yayma Vakfı 48. Olağan Genel Kurulu’nda olmaktan büyük mutluluk duyuyor, genel kurulumuzun hayırlara vesile olmasını niyaz ediyorum.” dedi.

Sonrasında kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Fuat Oktay, “Ülkemizin en köklü sivil toplum kuruluşlarından olan İlim Yayma Vakfı’nın 48. Genel kurulunda sizlerle beraber olmaktan büyük mutluluk duyduğumu ifade etmek istiyorum. Bugün bu salonda Peygamberimizin ulvi düşüncesini kendisine rehber edinerek 46 yıldır çalışan, emek veren İlim Yayma Vakfı ailesi bir arada. İlim Yayma Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti’nden aldığı bir mirasla geleneği sürdüren bir çınar. Vakıf milli bilinci sürdüren vefadan yayılan bir ilim ışığı.” dedi.
İlim Yayma Vakfı’nın Türkiye’nin en kasvetli dönemlerde Necip Fazıl Üstattan aldığı sağına ve sola bakmadan ben varım diyenlerin sözüne uyarak kurulan bir vakıf olduğunu söyleyen Oktay, “Vakfın milli, ahlaki ve kültürel değerleri benimseyen insanları yetiştirmesindeki katkılarını saymakla bitiremeyiz.” ifadelerine yer verdi.

İlim Yayma Vakfı’nın şahsiyetli kişiler yetiştirmek misyonunu devam ettirerek hikmetle, ilimle yoğurarak gençleri geleceğe hazırladığından bahseden Oktay, “Milli ve manevi değerlerine bağlı şahsiyetli nesiller yetiştirmek için yürüdüğümüz bu yolda en büyük desteği İlim Yayma Vakfı sağlayacaktır. Asım’ın nesli yetişiyor inşallah. Bu gençler bütün dünyaya, İslam âlemine yardım ediyorlar.
İlim Yayma Vakfı’nın tedrisatından ve irfanından geçen nesillerin daima yerli ve milli olduğunu vurgulayan Oktay, “Daima milli ve yerli olmuşlardır. Yürekleri vatan ve millet için çarpmıştır. Milletin yanında bulunarak taşeron örgütlerin ve FETÖ’nün karşısında olmuşlardır. İlim Yayma Vakfı gibi sivil toplum kuruluşları olduğu müddetçe bu gençler Kandil’den ve Pensilvanya’dan emir almayacaktır ve karşısında duracaktır.” dedi.

 

İlim Yayma Vakfı 48. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVİlim Yayma Vakfı 48. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVİlim Yayma Vakfı 48. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVİlim Yayma Vakfı 48. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVİlim Yayma Vakfı 48. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVİlim Yayma Vakfı 48. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVİlim Yayma Vakfı 48. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVİlim Yayma Vakfı 48. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVİlim Yayma Vakfı 48. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVİlim Yayma Vakfı 48. Olağan Genel Kurulu Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYV