Haberler

İlim Yayma Ödülleri Akademik Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi

“İlim Yayma Ödülleri Akademik Tanıtım Toplantısı” Sheraton Grand İstanbul Ataşehir’de yoğun bir katılımla gerçekleşti. Rektör, rektör yardımcısı, akademisyen ve basın temsilcilerinden oluşan yaklaşık 130 kişilik seçkin bir topluluğa İlim Yayma Ödülleri tanıtıldı.

Programın açılış konuşmasında vakfın ilmin yayılması gayesiyle kurulduğunu işaret eden İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Yücel Çelikbilek, “Ülkemizin bilim alanında öncü olması adına, yerli imkânlarla uluslararası nitelikte bilginin üretilmesini ve topluma kazandırılmasını teşvik etmek düşüncesiyle nitelikli bilimsel çalışmaları öne çıkarmak için ‘İlim Yayma Ödülleri’ programını organize ettiklerini” belirtti.

İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün de “İnsanlığın içerisinde bulunduğu olumsuz gelişmelere 'dur' demek istiyorsak bilimi devreye sokmak zorundayız. Bilimsel notları, bilimsel çıktıları devletin, milletin, insanlığın emrine takdir etmek de şu anı yaşayanların görevidir.” dedi.

İlim Yayma Ödülleri ile ilgili kapsamlı bir sunum gerçekleştiren İlim Yayma Vakfı Akademik Danışma Kurulu Başkanı ve Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İdris Sarısoy, ödüllerin amacından, fikrin ortaya çıkış hikâyesinden ve ödüllerin değerlendirme sürecinden bahsetti. Aynı zamanda programın soru-cevap bölümünü de modere eden Sarısoy, katılımcı akademisyenlerin görüşlerini alarak sorularını yanıtladı.

İlim Yayma ailesinin Türkiye'de 1951'den bu yana belli önyargılarla kendisini kapatmamış, Türkiye'nin ortak değeri olmayı başarmış marka olduğunu dile getiren İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyeti Başkan Vekili Necmeddin Bilal Erdoğan ise, bu projenin İlim Yayma Vakfı tarafından yapılmasının çok isabetli olduğunu vurguladı.

İlme talip olmanın değerli olduğunu ve teşvik edilmesi gerektiğini ifade eden Erdoğan, “Bu ödül bütün Türkiye'nin ödülü olacak. Bu ödül, bir dünya görüşünün değil, ilme talip olmuş, alanında çalışmış, öğrenci yetiştirmiş, emek vermiş, buluş yapmış, kitap yazmış, belli bir bölümde çığır açmış hocalarımızın takdirini kazanacak.” diye konuştu.

Tanıtım programı, katılımcıların aile fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.

 

İlim Yayma Ödülleri Akademik Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVİlim Yayma Ödülleri Akademik Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVİlim Yayma Ödülleri Akademik Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVİlim Yayma Ödülleri Akademik Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVİlim Yayma Ödülleri Akademik Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVİlim Yayma Ödülleri Akademik Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVİlim Yayma Ödülleri Akademik Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVİlim Yayma Ödülleri Akademik Tanıtım Toplantısı Gerçekleştirildi - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYV