Haberler

“Her Açıdan Ayasofya Camii” Temalı Bilimsel Makale Yarışmasının Ödül Sahipleri Belli Oldu.

 

Vakfımız tarafından organize edilen “Her Açıdan Ayasofya Camii” temalı bilimsel makale yarışmasının ödül sahipleri belli oldu.

Başvurusu 30 Ekim 2020’de sona eren yarışmaya, araştırmacılar büyük bir ilgi gösterdiler.

Yarışmaya katılan makaleler, bilim kurulu tarafından titizlikle değerlendirildi ve ilk üçe giren makaleler belirlendi.

Bilim Kurulu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda; birincilik ödülünü “Camiye Tahvil Edilmesinin Akabinde Ayasofya’da Yapılan Değişiklikler ve Ekler” başlıklı makalesiyle Zehra Günbeyi, ikincilik ödülünü “Mutena Bir Alan Kurma: Ayasofya Kütüphanesi’nde Bir Mâni‘u’n-nukûş” başlıklı makalesiyle Nimet İpek, üçüncülük ödülünü ise “Batı-Doğu Arasındaki Ben ve Öteki Kavramı Çerçevesinde Oryantalist Resimlerdeki ‘Ayasofyaİmgesinin Yorumlanması” başlık makalesiyle Büşra Ayaz ve “Yedi Kat Gökler Üstünde Bir Camii: Klasik Türk Edebiyatında Ayasofya Camii’nin Görünümü” başlıklı makalesiyle Burak Koç layık görüldü.

Kazanan adaylarımızı tebrik ediyoruz.

“Her Açıdan Ayasofya Camii” temalı bilimsel makale yarışmasına teveccüh gösteren tüm adaylara teşekkür ediyor, akademik çalışmalarında muvaffakiyetler dileriz.

 

“Her Açıdan Ayasofya Camii” Temalı Bilimsel Makale Yarışmasının Ödül Sahipleri Belli Oldu. - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYV