Haberler

Vakfımızın 46. Olağan Genel Kurulu Yapıldı
Şeref konuğumuz Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dı

Türk sivil toplum hayatının köklü kuruluşlarından İlim Yayma Vakfı 46. Olağan Genel kurulunu Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşti.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın şeref konuğu olduğu genel kurulumuza, Başbakan Yardımcısı sayın Numan Kurtulmuş, milletvekilleri, İstanbul il protokolünden temsilciler, İlim Yayma Vakfı Kurucuları ve Mütevelli Heyeti Üyeleri, Sabahattin Zaim Üniversitesi yönetici ve üyeleri, İrfan Koleji yönetici ve üyeleri, Vefader yönetici ve üyeleri ile İlim Yayma Camiası mensupları katıldı.

Sabahattin Zaim Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi 2. Sınıf öğrencisi hafız Halil Uçakyıldız’ın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan Genel Kurul Vakfın ve kurumlarının tanıtım filmlerinin izlenmesiyle devam etti.

İlim Yayma Vakfı Genel Başkanı Yücel Çelikbilek yaptığı açılış konuşmasına salonda bulunanlara teşekkür ederek başladı ve konuşmasını şöyle sürdürdü: 

Başkanın konuşması için TIKLAYINIZ

Daha sonra kürsüye gelen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan konuşmasına 46 yıl önce vakfı kurmak için bir araya gelen 98 kişiyi anarak başladı.

Curhurbaşkanının konuşması için TIKLAYINIZ

İlim Yayma Vakfı 46. Olağan Genel Kurulu’na teşrifleri anısına Vakfın kuruluşlarından İrfan Koleji’nde okuyan; 15 Temmuz gazisi lise 2. sınıf öğrencisi Salih Çakır, babası köprüde şehit olan 6. sınıf öğrencisi Samet Oğuz Karmil, yine babası köprüde şehit olan 4. sınıf öğrencisi Zeynep Miray Karmil ve ağabeyi şehit olan 8. sınıf öğrencisi Berat Kılıç, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a "İrfan Nesli Gözüyle 15 Temmuz Destanı Albümü" takdim etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, kuruluşundan bu güne İlim Yayma Vakfı Mütevelli Heyet başkanlığı yapmış olanlara Osmanlı hat sanatının kurucusu kabul edilen Şeyh Hamdullah’ın Sultan II. Bayezid’in tilaveti için özel olarak yazdığı Mushaf-ı Şerîf’in, Kültür Bakanlığı, Türkiye Yazma Eserler Kurumu Başkanlığı, Süleymaniye Yazma Eserler Başkanlığınca yapılan tıpkıbasımını hediye etti.

Hediye takdim edilen isimler şöyle;
Vakfın ilk başkanı Merhum Sabri Ülker adına oğlu Murat Ülker
Başkan merhum Eymen Topbaş adına aileden Mustafa Latif Topbaş
Başkan merhum Asım Taşer adına oğlu Prof. Dr. Ömer Faruk Taşer
Başkan merhum Kemal Unakıtan adına oğlu Abdullah Unakıtan
Başkan Sabahattin Kırkan
Başkan Kahraman Emmioğlu
Başkan Mustafa Uğur
Başkan ve halen başkanlığa devam eden Yücel Çelikbilek

Vakfımızın 46. Olağan Genel Kurulu Yapıldı - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVVakfımızın 46. Olağan Genel Kurulu Yapıldı - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVVakfımızın 46. Olağan Genel Kurulu Yapıldı - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVVakfımızın 46. Olağan Genel Kurulu Yapıldı - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVVakfımızın 46. Olağan Genel Kurulu Yapıldı - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVVakfımızın 46. Olağan Genel Kurulu Yapıldı - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVVakfımızın 46. Olağan Genel Kurulu Yapıldı - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVVakfımızın 46. Olağan Genel Kurulu Yapıldı - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVVakfımızın 46. Olağan Genel Kurulu Yapıldı - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVVakfımızın 46. Olağan Genel Kurulu Yapıldı - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVVakfımızın 46. Olağan Genel Kurulu Yapıldı - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYVVakfımızın 46. Olağan Genel Kurulu Yapıldı - Haberler - İlim Yayma Vakfı, İYV